Menu Close

VAIKO DIENA

Kybartų vaikų lopšelis-darželis „Kregždutė“                    2024 metų gegužės 17 dieną minėjome naująją Vaiko dieną. Vaiko teisių gynėjams pasiūlius, praeitų metų pabaigoje LR Seimas priėmė pasiūlymą vaikystę švęsti pavasarį. Todėl nuo šių metų Lietuvoje Vaiko diena pirmą kartą buvo minima trečiąjį gegužės penktadienį.

Ši data pasirinkta neatsitiktinai, ji įsiterpia tarp Mamos ir Tėvo dienų, tokiu būdu pabrėždama vaiko vaidmenį šeimoje ir visuomenėje.

Penktadienis pasirinktas taip pat su mintimi, kad šią dieną galėtume paminėti ne tik su šeima, bet ir švietimo įstaigose: tiek darželiuose, tiek mokyklose ir kt.

Vaiko diena pakeičia Vaikų gynimo dieną, kuri buvo minima birželio 1-ąją. Panaikinus sovietines ištakas turinčią Vaikų gynimo dieną, priimtos dvi naujos atmintinos datos: Vaiko diena  ir Pasaulinė vaiko teisių diena (minima lapkričio 20 d.)

Vaiko dieną tėvams rekomenduojama pasidžiaugti savo vaikais, praleisti daugiau laiko su jais. Pasikalbėti apie tai, kaip jų laukėme, kokie jie svarbūs mums. Galbūt pasivaikščioti, eiti į žygį arba tiesiog kartu pavakarieniauti. Galima vaikams padovanoti ir dovanėlių.

Mūsų darželio “Bitučių” grupės vaikai šią dieną apsilankė Kybartų seniūnijoje. Seniūnas Romas Šunokas su pavaduotoja Milda Vaičaitiene sutiko vaikus su pasakojimais apie Kybartų miestą, įsikūrimo ir herbo atsiradimo legendas, pavaišino obuoliais ir saldainiais. Po to mūsų darželio ugdytiniai aplankė kitas miesto vaikų žaidimų aikšteles, pasidžiaugė vis gražėjančiu miesteliu, kuriame gera augti.

Kitiems įstaigos vaikams buvo organizuota Žaidimo diena- tai diena be planuotų veiklų, užsiėmimų ir pan. Visi kartu sukūrėme džiugią dieną mūsų vaikams.

Svarbu atrasti, kaip norime šią dieną paminėti ir nebijoti kurti naujų tradicijų.

 

 

 

Skip to content