Menu Close

PROJEKTAS “SVEIKAS VAIKAS – LAIMINGAS VAIKAS”

 

Kybartų lopšelis-darželis “Kregždutė” įgyvendino sveikatos apsaugos srities tęstinį projektą „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“, finansuojamą Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projekto tikslas – bendromis pedagogų, socialinių partnerių ir  šeimos pastangomis stiprinti vaikų sveikatą, gilinti žinias bei praktinius įgūdžius, kurti integruotą ir vieningą sveikatos stiprinimo ugdymo sistemą, formuojant teigiamą požiūrį į sveiką gyvenseną.

Projekto metu vyko įvairūs renginiai. Kartu su visuomenės sveikatos biuro specialiste organizuota  akcija „Apibėk darželį“. Šios akcijos tikslas – nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Fizinio lavinimo mokytojas Henrikas Katilius surengė  tarpgrupines futbolo varžybas, kurios vyko naujoje, dar dažais kvepiančioje, sporto aikštelėje. Pavaduotoja ugdymui Rima Kurtinaitienė visus įstaigos bendruomenės narius sukvietė į gatvės šokių dieną. Tai visiškai kita šokio dvasia, tai ritmas, būgnai, šėlsmas ir saviraiška. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos  savanorės Gustė, Greta, Emilija ir Fausta  su socialine pedagoge  Žavinta Galinaitienė ir psichologijos mokytoja Alma Kalinauskiene  priešmokyklinio amžiaus vaikus pakvietė į emocijų ir jausmų pasaulį, kuriame įtvirtino savo žinias apie emocijas ir jausmus.

Projektą vainikavo Sporto šventė „Sportuokime visi kartu!“ Nors dangus buvo apsiniaukęs, vaikų šypsenos ir geros emocijos išsklaidė debesis. Vaikai kartu su kiškiu  Piškiu ir meška Lepečka nuotaikingai atliko rytinę mankštą ir bėgo į nurodytas zonas sportuoti. Kas traukė vežimėlius su kankorėžiais, kas išbandė rankos taiklumą ar įveikė kliūčių ruožą. Priešmokyklinio amžiaus vaikai kartu su mūsų socialiniais partneriais iš Kybartų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ atliko įvairias estafetes, kuriose netrūko džiaugsmo, greičio, azarto ir noro įveikti kliūtis. Savo fizine ištverme estafetėse nenusileido ir Kybartų miesto ikimokyklinių įstaigų mokytojos.

Projekto metu visi, nuo mažiausio iki didžiausio, aktyviai sportavo. Vaikai suprato, kad reikia šokti, mankštintis, sportuoti, žaisti judrius žaidimus ir sveikai maitintis.

Projekto rezultatai:

Pasirinktos projekto įgyvendinimo priemonės ugdytiniams buvo priimtinos ir įdomios, skatino vaikus veikti, ieškoti, analizuoti.

Bendruomenė ir socialiniai partneriai plačiau susipažino su sveikos gyvensenos ugdymo ypatumais lopšelyje-darželyje, įgijo naujos patirties.

Įsigyta naujų ugdymo priemonių.

Sukurta ugdymo erdvių.

Skip to content