SOCIALIZACIJOS PROJEKTAS “PAJUSK SAVO KRAŠTĄ”

Mūsų įstaigos bendruomenė socialinės pedagogės Ilonos iniciatyva dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės finansuojamame socializacijos projekte “Pajusk savo kraštą”.  Projekto tikslas kurti ir puoselėti  pagarbą bei meilę  savo kraštui per stebėjimą ir tyrinėjimą, susipažįstant su unikaliomis vietovėmis, suteikti vaikams galimybę bendrauti keliaujant. 15 Kybartų lopšelio-darželio „Kregždutė“ ugdytinių ir 4 pedagogai dalyvavo kraštotyrinėjė ekskursijoje Vištyčio krašte.  Aplankė Vištyčio regioninio parko lankytojų centrą, kur išgirdo pasakojimą apie krašto miškuose  gyvenančius gyvūnus, paukščius, ežere plaukiojančias žuvis. Vaikai žavėjosi kraštovaizdžio instaliacija, domėjosi eksponuojamais suvenyrais, tautiniais rūbais. Didelio dėmesio sulaukė tuo metu centre eksponuojama moksleivių piešinių paroda apie gamtą. Vaikai rinkosi labiausiai patikusį piešinį. Didelio ugdytinių susižavėjimo sulaukė Vištyčio miestelyje privačiomis lėšomis sukurtoje meno galerijoje fantastinio miško instaliacija „Švytinti žemė“.

Ekskursijos metu taip pat buvo aplankytas Vištyčio vėjo malūnas. Ten vaikai ir pedagogai galėjo susipažinti su malūno įrenginiais ir mechanizmais iš vidaus, sužinojo malūno dalių pavadinimus: kepurė, sparnai, vėjų rožė.

Poilsiavietėje prie ežero, stiprindami socialinius ryšius, visi draugiškai bendravo, užkandžiavo, dalinosi maistu ir įspūdžiais. Žaisdami ežero vandeniu, rinkdami akmenėlius ir kriaukleles, ieškodami įdomesnių augalų, tyrinėjo krašto gamtą.

Daugelis vaikų džiaugėsi pirmą kartą važiuodami autobusu. Grupėje vaikai, pasakodami savo įspūdžius, kas patiko, labiausiai įsiminė, lavino savo kalbėjimo įgūdžius. Darželio bendruomenė gėrėjosi po ekskursijos surengta kelionės įspūdžių piešinių paroda.