PROJEKTAS “PASAKYK PASAULIUI LABAS”

Mes statome draugystės tiltą

Mūsų darželis 2018 m. spalio mėnesį prisijungė prie tarptautinio projekto ,,Pasakyk pasauliui labas“ . Jame dalyvauja vaikai iš įvairių pasaulio šalių (Slovėnijos, Italijos, Slovakijos, Serbijos, Bosnijos, Afrikos, Hercegovinos, Norvegijos, Švedijos, Airijos, Lietuvos, Kroatijos, Lenkijos, Rumunijos, Maltos, Venesuelos, Vengrijos, Kanados, Portugalijos, Brazilijos, Gambijos). Šį projektą sukūrė FINI institutas Radeče iš Slovėnijos, kad nukreiptų vaikus į kūrybiškumo ir bendradarbiavimo kelią, padėti įveikti prietarus ir mažinti netoleranciją. “Bitučių” grupės vaikai su pedagoge Aušra Povilaitiene įsiliejo į tarptautinį virtualų pasaulį.

Projektas ,,Pasakyk pasauliui labas“ jungia vaikus iš viso pasaulio, kur per žaidimą, su pedagogų priežiūra ir naudodamiesi ,,Penkių pirštukų ,, programa, vaikai susipažįsta su skirtingomis kultūromis ir tradicijomis, dalinasi savo gyvenimo būdu ir atranda platesnį pasaulį. Taip vaikams formuojamas tautinis ir pilietis supratimas, ugdo kūrybingumą, saugiai išmoksta naudotis kompiuteriu ir mokosi užsienio kalbų. Tokiu būdu vaikai atranda multikultūrinius skirtumus ankstyvame amžiuje ir skatina jų atvirumą bei kito priėmimą. Taip vaikams padedame nugalėti išankstinius nusistatymus, stereotipus ir mažinti netoleranciją. Projekto veikla yra sudaryta remiantis darželio mokymosi planu. Visas bendravimas vyksta vaizdo skambučiu.

Mes bendraujame su Kroatijos darželiu iš Zagrebo miesto „Mažasis princas“. Jau turėjome du vaizdo skambučius su šiuo darželiu pagal programą ,,Penki pirštukai“, į kurią įeina penkios temos: nykščio – tai esu aš, rodomasis pirštas – aš ir mano šeima, vidurinis pirštas – aš ir mano vaikų darželis, bevardis pirštas – aš ir mano miestas, mažasis pirštas – aš ir mano šalis. Pirmai temai vaikai piešė save pagal savo foto nuotrauką, ir video susitikimo metu savo darbus pristatė draugams, dainavo Lietuvių liaudies dainą ,,Vijo lizdą pelėda“, stebėjo jų pristatomus darbus, klausėsi jų dainos. Antram susitikimui vaikai piešė savo šeimą: mamą, tėtį, seses, brolius. Susitikimo metu pristatė savo šeimos narius, stebėjo jų pristatomus darbus, dainavo dainą apie mamą, klausėsi jų atliekamos dainos, mokėme vieni kitus žodžių šeima ir labą dieną. Vaikams buvo daug džiaugsmo, kai jie girdėjo vaikus tariant mūsų kalba žodžius su akcentu, su malonumu tarė ir jų kalba tuos pačius žodžius. Buvo smagu stebėti jų nustebusius veidus pirmų susitikimų metu, kai jie ne tik pamatė, bet ir išgirdo kitokia kalba kalbančius vaikus, o atrodo jie taip pat, kaip ir mes, o smagiausia jiems buvo, kai galėjo pasisveikinti anglų kalba, pamojuoti jiems ir matyti, kaip kompiuterio ekrane matomi vaikai jiems mojuoja ir atsako. Dabar ruošiamės sekantiems susitikimams ir vaikai vis klausia, kada sekantis susitikimas su draugais ir jie jau puikiai atsimena, kad mūsų draugai iš Kroatijos.

Dalyvaudami projekte mes parodome vaikams, kad nesame vienodi, tačiau vis tiek visi esame lygūs.

„Bitučių“ grupės auklėtoja Aušra Povilaitienė