JUDAM KRUTAM VISADA

     Kybartų vaikų lopšelyje-darželyje „Kregždutė“ ypatingas dėmesys skiriamas sveikos gyvensenos ugdymui. Skatiname vaikus mankštintis, sveikai valgyti, daugiau laiko praleisti gryname ore. Dalyvaudami respublikiniame projekte „Sveikatiada“, priėmėme iššūkį „Nei dienos be mankštos“. Kasdien atliekant mankštą vaikams ugdomas įprotis mankštintis. Šiais metais vykdome projektą „Judam krutam visada“, kuriam įgyvendinti gavome lėšų iš Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos. Šio projekto metu organizavome įdomius ir patrauklius renginius: susipažinome su įvairiomis sporto šakomis, patys sportavome, suteikėme vaikams daugiau žinių ir praktinių įgūdžių apie sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą. „Lašiukų“ grupės ugdytinio Jovydo mama Eugenija supažindino ugdytinius su jogos pradmenimis. Vaikams patiko įsikūnyti į gyvūnus ir atlikti jiems būdingus judesius.

„Bitučių“ grupės ugdytiniai estafetėse rungėsi su Kybartų vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priešmokyklinukais. Vaikai po aktyvių fizinių pratimųnerūpestingai lakstė po aikštę gaudydami muilo burbulus. Ugdytiniai sportuodami surado naujų draugų ir patyrė daug gerų emocijų.

Projektą vainikavo Kakė Makė kartu su Nykštuku parašiutu nusileidę darželio aikštelėje. Vaikai apsidžiaugė atvykusiais draugais, kurie ne pirmi metai kviečia į sporto šventę. Pirmiausia KakėMakė pakvietė visus atlikti mankštą. Po mankštos vyko įvairios rungtys: mažieji rinko spalvotus kamuoliukus, važinėjo paspirtukais, vyresnieji mušė kamuolį į futbolo vartus, o priešmokyklinukai įveikę kliūtis pieši lentoje veidukus, kurie atspindėjo jų nuotaiką. KakėMakė apsidžiaugė, kad vaikai darželyje laimingi, nes popieriaus lape veidukai šypsosi. Po rungčių KakėMakė pakvietė apibėgti darželį. Po aktyvios veiklos vaikai pasivaišino sveikupienišku desertu.

Visų veiklų metu vyravo geros emocijos, o patirti įspūdžiai ir užduotys suteikė daug žinių apie sveiką gyvenseną. Skatinkime vaikus aktyviai judėti nuo pat mažens, kad, kaip yra pasakęs Horacijus, „Jei nebėgioji kol sveikas, teks pabėgioti, kai susirgsi“.